O mýdlech

Za posledních pár let se lidé začali mnohem více zajímat o zdravou stravu. Čtou složení potravin, snaží se vyhýbat průmyslově zpracovaným výrobkům. Ale napadlo Vás někdy přemýšlet o tom, co si dáváte na tělo? Nás ano a proto jsme se vrhli (krom jiných dobrodružství…) i na dobrodružství spojené s domácí výrobou mýdla. Mýdlo se dá vyrobit v zásadě dvěma metodami a to metodou od základu a nebo prací s již hotovou mýdlovou hmotou. Hotová mýdlová hmota je vhodná především pro děti, můžete ovlivnit vůni a barvu, ale ne složení. Ale i tak se s ní dá kouzlit. Můžete nalévat do různých formiček, hrát si s barvičkami, kombinovat průhlednou i neprůhlednou hmotu. Pokud hledáte nějaký kreativní dárek pro děti, tak vyrábění mýdélek bude určitě zajímavá volba.

 
My vyrábíme mýdla od základu, to znamená, že pomocí louhu zmýdelníme tuky a oleje. Veškeré použité suroviny jsou přírodní, vyhýbáme se umělým barvivům a barvy našich mýdel jsou tvořeny bylinkami, kořením, kávou, přírodními jíly atd. Svítivě fialová nebo modrá mýdla u nás nenajdete. Bylinky, které používáme, jsou z naší zahrádky a nebo nasbírané v přírodě. Výroba mýdla skýtá obrovský prostor pro fantazii. Můžete použít libovolné výživné oleje (mandlový, avokádový, jojobový…), různé bylinky, koření, esenciální vonné oleje, sušené květy, kávu, smetanu, cokoliv vás napadne.

 
A proč používat právě přírodní mýdla? Protože jsou bez konzervantů, barviv a mnoha zbytečných chemických příměsí. Také obsahují přirozený glycerin, který vzniká během zmýdelňovacího procesu. Obsahuje ho až 10x víc než mýdla průmyslová, do kterých je uměle dodáván. Možná už jste slyšeli pojem, že mýdlo vysušuje. Je to ovšem jen zdánlivý pocit, protože to je přirozená reakce pokožky, která do pár minut vymizí a vám zůstane jen pocit vláčné hedvábné pokožky. Díky vysokému obsahu olivového oleje tato mýdla výborně hydratují pokožku. Od té doby, co se u nás v kuchyni a poté v koupelně, objevila domácí přírodní mýdla, jsme přestali kupovat veškerá tekutá mýdla a sprchové gely. Vždyť takové peelingové skořicové mýdlo pokožku krásně pročistí i prohřeje, heřmánek zklidní atd…

Žádné komentáře

Napište nám komentář