O nás

Jsme taková normální, byť poněkud početnější, rodinka. Maminka, tatínek a čtyři malé ratolesti. Tři bratři (jako schody) mají pod ochranou malou princeznu:) 

(Markéta) jsem v civilním povolání učitelka němčiny a dějepisu. Ale již 6 rokem jsem na rodičovské dovolené. Jako většinu žen mě baví motání se v kuchyni a vaření a pečení pro tu moji hladovou bandu. Však není pro ženu lepší pohled než na 4 chlapy s plnými pusami. Jenomže klasické vaření a pečení mi časem přestalo stačit a vrhla jsem se do vln pokusů a experimentování. Vedla mě k tomu nejen moje tvůrčí povaha, ale touha po lepším a kvalitnějším stravování. A tak jsem postupně pronikala do tajů domácí výroby všeho možného a pro mnohé i nemožného. Odměnou mi byla nejen vynikající chuť, nepřekonatelný pocit z vlastní práce, ale i radost ze zlepšení našeho stravování. Nejsem sice taková ta nekompromisní eko-bio matka, ale pokud je to v mých silách a časových možnostech, volím raději domácí výrobu. Dlužno říct, že i naše malé ratolesti, si na to zvykly a vyžadují vše domácí. A za to jsem moc ráda. Vše to začalo domácím kváskovým chlebem, zavařováním, marmeládováním a pak už to šlo rychle. Ale nechci zbytečně předbíhat, všechny naše recepty a zkušenosti se postupně budete dozvídat na našich stránkách.

Kromě experimentů v kuchyni moc ráda zaměstnávám své prsty a stále něco vyrábím, ráda pletu, háčkuju, vyšívám a vrhla jsem si i na decoupage.


Můj manžel Richard je podobně trhlý jako já. Neumí se nudit. Vždy něco kutil, ale ve velkém to začalo, když jsme si pořídili první včelstva. Zakoupili jsme i úly, ale když Richard zjistil, že mu úplně nevyhovují, začal si je postupně vyrábět sám a v garáži se nám začaly množit různé truhlářské stroje, přípravky a udělátka. A to už byl jen krůček k tomu, začít si s nimi hrát a vyrábět různé „prkotinky“.  Další manželovo doménou je výroba svíček ze včelího vosku. Úklid je pak samozřejmě na mě :):):)  A ryze chlapskou záležitostí je pak náš domácí pivovar, ale o tom se víc píše zde….


Našimi společnými zájmy, pokud zrovna nejde o výrobu a tvoření “něčeho” je turistika, příroda a střelba.


Ve věci dětí není, vcelku, co hlásit – zlobí (furt a navíc mnohdy každý s každým:). Nic, co by překvapilo… Nebo? 


Ilustraci v úvodu jsme si vypůjčili ze stránek “globální čtení”.