Decoupage – ubrousková technika

Vánoce jsou za dveřmi a já jako každý rok mezi pečením cukroví a uklízením vyrábím dárečky. Ráda daruji věci, které jsem sama vytvořila. Takový dáreček vždy nejvíc potěší.

Dnes jsem se vrhla na ubrouskování. Je to celkem jednoduchá technika, kterou zvládne každý. Pomocí decoupage můžeme např. recyklovat staré věci, které bychom jinak vyhodili.
A jak na to?

Budeme potřebovat:

  • nějaký předmět, který chceme polepit

Krásně vypadají květináče, dají se vytvořit obrázky na zeď nebo různé krabičky.

  • dále bílou barvu, používám Balakryl
  • ubrousky
  • lepidlo
  • nůžky
  • štětec

Dobré je předmět vždy natřít bílou barvou, ubrousky prosvítají a tmavá barva by pak obrázek potlačila. Dělám dva nátěry. Balakryl dobře kryje a celkem rychle schne, takže nemusíme dlouho čekat. Když máme natřeno, můžeme se vrhnout na samotné ubrousky. Koupit je můžete v mnoha e-shopech. Na výběr mají velký výběr motivů. Pokud máte ubrousek s bílým pozadím, nemusíte vystříhávat úplně přesně, bílé pozadí splyne s natřeným předmětem. Pokud máte jiné pozadí, musíte vystřihnout přesně. Z ubrousku potřebujeme pouze svrchní vrstvu. Položíme na předmět a opatrně přetřeme štětcem namočeným v lepidle. Nenamáčejte ho moc, abyste si ubrousek nepotrhali. U větších ploch postupujte od středu ke krajům. A pak už jen čekejte, až uschne a můžete se kochat. Co se lepidla týče, můžete si pořídit speciální lepidlo, ale je to zbytečně drahé. Stačí Herkules zředěný vodou nebo lepidlo na tapety, také trochu zředěné.

Já dnes vyráběla krabičku na papírové kapesníky. Bylo to naše společné dílo s manželem, on vyrobil krabičku a já ozdobila. Ale dají se koupit už hotové krabičky, které si můžete ozdobit. A jako druhou věc jsem recyklovala pixlu od Sunaru. Používám je v kuchyni jako dózu na potraviny nebo do ní dávám různé vařečky atd. Tentokrát to bude dárek pod stromeček a naplním ji nějakými dobrotami.

Fotogalerie

Žádné komentáře

Napište nám komentář