Pět minut slávy

Dostat se se svým výtvorem do nedělního vysílání je snem každého kutila již od dob Receptáře Přemka Podlahy. Ani já nejsem výjimkou…

Pravda, sláva původního Receptáře je již poněkud zašlá, ale to nemění nic na tom, že vyhovět prosbě „Rad ptáka Loskutáka“ o natáčení vaření piva v domácích podmínkách bylo lákavé. Dostali se ke mně přes Cech domácích pivovarníků, což je zájmové sdružení nedávno založené. A je bez pochyby, že sdružuje velmi hezky a šikovně.

Jak to všechno začalo

Celou akci odstartovala na začátku listopadu prosba produkce pořadu o zajištění kontaktu na někoho, kdo by byl ochoten. Pokračovali jsme diskuzí s produkcí, jak to vlastně celé bude probíhat a co má být cílem. Cílem mělo být v předvánočním čase ukázat vaření vánočního piva, resp. ukázat samotnou skutečnost, že pivo lze doma vařit. Cílem naopak nebylo suplovat pořady o vaření aneb „od receptu ke sklence“ Samozřejmě se vyjasňovaly drobné technické detaily, jako co se bude vařit či jak vyřešit, že štáb nemá čas být u celého vaření, ale zároveň ho chce mít, ideálně celé, na záznamu:).

Kdo je připraven, není zaskočen

Před natáčením jsme si vyjasnili, o čem budeme mluvit, jak bude rozhovor probíhat, případně jaké otázky bych chtěl, případně nechtěl, dostat. To bylo poměrně milé. Šlo to pak, tak nějak, hladce.

Natáčení samotné

Televizní štáb poměrně umně zaplnil celý prostor technikou a šlo se na věc. Protože času nebylo k dispozici mnoho, měl jsem pivo již rozvařené, konkrétně ve stádiu závěru rmutování. Během dvou hodin se tak dal udělat záběr na rmutování, scezování i chmelovar. V mezičase se natočil zhruba čtvrthodinový rozhovor, který dělá zvukový podkres celému videu. Učinil jsem i nepříliš podařený pokus o uskutečnění záběru na kvasící pivo, ale předchozí várka stihla dokvasit před natáčením a záběr na deku se tak nekonal – i mistr tesař se, že ano, utne:).

Závěrem

Závěrem snad mohu než konstatovat, že spolupráce s televizí byla veskrze hodnotná a získaná zkušenost ještě o mnoho hodnotnější. Bylo to prostě príma:).

Výsledek

posuďte sami…


Odkaz na youtube: klikněte zde


 

Žádné komentáře

Napište nám komentář