Laboratorní rozbor medu – výsledky

Polovina srpna je v našem skromném včelařství každoročně věnována dobrodružnému výletu lodičkou do Výzkumného ústavu včelařského v Dole za účelem odevzdání vzorků medu do soutěže Český med. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. Kapitán postaršího přívozu vzorky i s doručovatelem bezpečně převezl z Libčic nad Vltavou do Dolu a zpět a my se mohli těšit, jak to dopadne..

Ač věříme v dobrý výsledek, jsou to vždy trochu nervy:) Letos ale bádání netrvalo dlouho a protokol přistál ve schránce již další pracovní den. Tady je:

 

Do soutěže Český med jsme letos přihlásili vzorky medu z obou vytáčení.

 


Vzorkem číslo jedna byl květový med z jarní  a časně letní snůšky. Zahrnuje v sobě pyl a nektar především z květu ovocných stromů, kterých je na stanovišti velké množství, ale i řepky olejky, javorů a akátu.

 

Zkušební protokol, jakož i certifikát o splnění podmínek normy Český med naleznete zde: Protokol Český med 2016, vzorek č. 1


Vzorkem číslo dva byl květový med z letní snůšky, během které včely nosí nektar z maliníku, jetele, lip, ale i z kvetoucích léčivých a aromatických rostlin (například máty, šalvěj apod.) Právě kvetoucí bylinky umí dát medu, díky svému obsahu silic, příjemně pikantní chuť.

 

Zkušební protokol, jakož i certifikát o splnění podmínek normy Český med naleznete zde: Protokol Český med 2016, vzorek č. 2


 

Výsledky bádání laborantů ve VÚVč Dol nás potěšila a zároveň splnila očekávání. Nyní vzorky čeká vyhodnocení v soutěži Český med. Výsledky budeme znát v polovině září.


Edit 09/2016

Výsledky soutěže:

Oba předložené vzorky medu získaly ocenění: “Zlatou medaili v soutěži Český med 2016” se ziskem plného počtu bodů.

Žádné komentáře

Napište nám komentář