19. 3. 2017 – Škodu nezjistí,…

Škodu nezjistí, kdo se pojistí. Slavný mistrův živý obraz popisující aspekty světa pojištění mi vytanul na mysl tuto neděli – slunečnou jarní neděli, jejíž část jsem vyhradil péči o včely na stanovišti v sadu. Páč to byla relativně náhlá pohnutka, vyrazil jsem v trenclích, včelařském hacafráčku a kroksech. V jedné ruce rozpěrák, v druhé kuřák – autem.

Všechno šlo krásně do okamžiku, kdy jsem se vydal na cestu zpět. Do kufru auta jsem položil kuřák, rozpěrák, klíček od auta… Jo, je to jasný. Motorista již ví, co následovalo. Zabouchnul jsem kufr, že jako vyrazím, auto udělalo cvak a bylo vymalováno. 

V kapse jsem měl mobil, který mě zachránil před potupným pochodem ve výše popsaném ošacení přes dvě vesnice domů… Asistenční služba mé pojišťovny (mimochodem Allianz) mi následně znovu obnovila přístup do vozu.

Překvapila mě cesta technika do zamčeného auta. Postupoval přesně, jak jsem se to učil zamlada u rodinné Škody 120 – drátem.

Sláva drátu a mobilu.

Pro osvětu: 

Můj vůz funguje tak, že se dá klíčkem zamknout v předstihu, i když jsou nějaké dveře otevřené. Až se uzavřou poslední, autíčko si samo vzpomene, co po něm bylo žádáno a dílo zabezpečení dokoná. Úžasná vlastnost. 

Žádné komentáře

Napište nám komentář